0216 481 64 86       

Köprü

Firmamız çelik ve öngermeli betonarme kirişli köprü projeleri hizmeti vermektedir. Demiryolu üst geçitleri, İSKİ dere köprüleri konularında deneyimlerimiz mevcuttur.

ECZACIBAŞI Spor Kompleksi Deprem Analizlerini teslim ettik

ECZACIBAŞI Spor Kompleksi Deprem Analizlerini teslim ettik. Hesaplar SAP2000 ve Sta4cad ile yapıldı. Projelerine uygun yapılan binalar, yeterli deprem güvenliğine sahip çıktı. Raporlar ilgili kurumlara teslim edildi.

Yazma Eserler Kütüphanesi, avlu çelik kapama projesine başladık.

Yazma Eserler Kütüphanesi, avlu çelik kapama projesine başladık.

KOLEJ çatı projelerini teslim ettik

KOLEJ çatı projelerini teslim ettik.

E-POLİ Boya Tank Projelerini Teslim Ettik

E-POLİ Boya Tank Projelerini Teslim Ettik...

 

Royal Conta TONOZ Çelik Çatı Projesi

Royal Conta TONOZ çelik çatı projesini teslim ettik.

 

Kauçuk Deprem İzalatörleri

DEPREM İZOLATÖRLERİ

Kauçuk izolatörler,yatay yer ivmelerinin binaya ulaşmasını engelleyen yapısal elemanlardır.
Ekseriyetle; hastane binaları, itfaiye binaları, enerji üretim tesisleri gibi yüksek deprem güvenliği gereken binalarda kullanılırlar.
Firmamız ETABS programı ile kauçuk izolatörlü binaların projelerini yapabilmektedir.

Ekteki videoda izalatörün çalışma prensibi anlatılmaktadır.

Çelik Projeler

ÇELİK YAPILAR

Dünyadaki büyük ve simgesel yapıların büyük bir çoğunluğu tür olarak çelik yapıdır. Taşıdığı ağırlığa göre dayanım gösterme konusunda diğer materyallere göre avantajlıdır. Sünek bir yapıya sahiptir, dolayısıyla herhangi bir göçmeye karşı öncesinden uyarı sağlar. Çelik yapıların inşaatı betonarme binalara göre daha kolaydır. Ekstrem hava koşullarına karşı dayanıklıdır.

Firmamız API standartlarında (american petroleum institute) proje yapabilmektedir.

Optimum Mühendislik Çözümleri

 • Çelik Çatı Projeleri
 • Çelik Projeleri
 • Tersane Çelik Projeleri

YÜZBAŞIOĞLU PROJE sağlamlık ve ekonominin kesiştiği noktada optimum çözümler üreten bir proje firmasıdır. Projeciliğin yanında  özellikle çelik konstrüksiyon binalarda şantiye ve imalathane denetimi ile müşavirlik hizmeti de verilmektedir.

Neden Çelik ?

 1. Ahşap ve betona nazaran daha izotropik ve mukavemeti yüksek bir malzemedir.
 2. Elastisite modülü ahşapta 100.000, betonarmede 210.000 çelikte ise 2.100.000 dür. Yani ahşabın 21 katı, betonarmenin 10 katıdır. Bu yüzden daha az sehim yapar ve daha az malzeme sarfı gerektirir.
 3. İnşaat aşamasında taşıyıcı elemanların mukavemet işini şansa bırakmaz. Yani mukavemeti; beton santralindekilerin, mikser şoförünün, kalıpçının, demir bağlama işçisi ve taşeronunun, beton aplikasyon işçisinin, beton kür işçisinin ve nihayetinde müteahhidin insiyatifine bırakmaz.
 4. Daha hafif malzemelerle çok daha büyük açıklıklar geçilebilir. Şunu hatırlamakta fayda var ; açıklık geçen yapı elemanlarının çoğunda momente bağlı çekme ve bükülme yükleri çelik malzemeyle karşılanır.
 5. Çok değişik şekillerdeki mimari geometrilere istenen mukavemet ve estetiği koruyarak mükemmel cevap verebilir.
 6. İmalat aşamasının çoğu atölyede halledildiğinden şantiyede çalışma sürelerini dolayısıyla harcanan enerji ve zamandan tasarruf sağlar.

ÇELİK PROJE KULLANIM ALANLARI

 • Sanayi Yapıları
 • Çatılar
 • Ara Katlar
 • Krenli Çelik Yapılar
 • Köprüler

Betonarme Projeler

BETONARME YAPILAR

Betonarme yapıların basınç dayanımları diğer birçok materyale göre üstünlüğe sahiptir. Yangına karşı dayanıklıdır. Hava şartlarına dayanıklıdır. Diğer yapılarla kıyaslandığında daha uzun ömürlüdür. Değişik şekillerde beton dökülebilir. Çelik yapılara kıyasla daha az kalifiye elemana ihtiyaç duyan bir yapı çeşididir.

Ahşap Proje

AHŞAP YAPILAR

Ahşap yapılar, tarihte kullanımı en eskiye dayanan yapı türlerinden biridir. 20. yüzyıldan sonra ahşap yapıların mukavemetini artırmak için çok önemli adımlar atılmıştır. Betona nazaran daha hafif bir materyaldir. İlettiği yük miktarı beton ve çeliğe göre daha azdır. Montajı daha çabuk ve kolaydır. Asit, baz, tuz ve duman gazlarına dayanıklıdır.

 • Tarihi Eser Projeleri
 • Boğaziçi İmar Projeleri
 • Cami Projeleri
 • Kilise Projeleri
 • Ahşap Çatı ve Sundurmalar
 • Ahşap Yapılar
© 2013-2023 Yüzbaşıoğlu Proje Tasarım:GözdeWeb